Financial Accountant - Maternity Cover (m/f)

Data: 2022-06-02

Lokalizacja: Poznań, Wielkopolskie, PL, 60-198

Firma: John Deere

John Deere jest liderem produkcji maszyn rolniczych na świecie. Firma znana jest z jakości i niezawodności swoich produktów i oferowanego wsparcia dla klientów. W John Deere od samego początku stajesz się ważną częścią naszego zespołu. Uzyskasz możliwość poczynienia pierwszych spostrzeżeń i zdobycia doświadczenia w globalnej firmie, a poprzez pierwsze kontakty zbudowania solidnego fundamentu dla swojej kariery. Z nami uda CI się połączyć teorię z praktyką. Podejmując się zadań i pracy nad własnymi projektami można poszerzyć własne kompetencje zawodowe i osobiste. Ponadto kierownicy i współpracownicy zapewnią Ci wsparcie i doradztwo w najbardziej przydatny sposób.

W związku z rozwojem Centrum Usług Biznesowych John Deere Polska w Poznaniu poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Twój zakres obowiązków:

  • Odpowiedzialność za zadania z zakresu rachunkowości bankowej dla biura w Luksemburgu, a także oddziałów brytyjskich, hiszpańskich, włoskich/niemieckich/polskich
  • Aktywne uczestnictwo w miesięcznych, kwartalnych i rocznych sprawozdaniach finansowych
  • Przygotowanie i przetwarzanie wpisów księgowych (Oracle ADI)
  • Przygotowanie uzgodnień poszczególnych sald kont Księgi Głównej (GL)
  • Wsparcie przygotowywania miesięcznych, kwartalnych i rocznych zestawień oraz wniosków ad hoc
  • Wsparcie przy audycie (zewnętrznym i wewnętrznym)
  • Przygotowywanie, analizowanie i doskonalenie raportów zarządczych oraz finansowych/księgowych
  • Terminowe księgowanie faktur zgodnie z określonymi procesami i wymaganiami
  • Terminowe przygotowanie i dokonywanie płatności

Nasze wymagania:

  • Rozumienie zasad rachunkowości (znajomość US GAAP będzie dodatkowym atutem)
  • Rzetelność, dokładność i konsekwencja w działaniu
  • Zdolność do pracy pod presją czasu
  • Wysokie zdolności komunikacyjne i umiejętność pracy w zespole
  • Znajomość pakietu Microsoft Office (w szczególności MS Excel)
  • Znajomość systemu Oracle będzie dodatkowym atutem
  • Dobra znajomość języka angielskiego; znajomość języka włoskiego, francuskiego niemieckiego lub hiszpańskiego będzie dodatkowym atutem.

To oferujemy:

  • Przyjazne, komfortowe środowisko pracy.
  • Stabilne zatrudnienie na pełny etat w oparciu o umowę o pracę
  • Atrakcyjne wynagrodzenie, pakiet benefitów
  • Elastyczne godziny pracy
  • Duże możliwości rozwoju w ramach organizacji
  • Przyjazną atmosferę pracy w ramach globalnej etycznej kultury organizacyjnej

Segment pracy: ERP, Oracle, Database, Network, Technology